Wojna nazistowska na raka

Ta książka stanowi potężny argument za prymatem niemieckich badań medycznych, w tym badań nad rakiem i epidemiologicznych badań związku między tytoniem a rakiem, w okresie nazistowskim. Książka jest bardzo dobrze napisana i stanowi ważny wkład w historię społeczną medycyny i badań medycznych. Pierwsza wojna z rakiem została zapoczątkowana nie przez Richarda Nixona w Stanach Zjednoczonych na początku lat 70., ale przez Adolfa Hitlera i Josepha Goebbelsa w Niemczech na początku lat czterdziestych. Hitler był znany jako wegetarianin, który powstrzymywał się od alkoholu i tytoniu i nie tolerował spożycia tych substancji w jego obecności (poza przypadkową kobietą). Kultura nazistowska, jak mówi Proctor, była ciekawą mieszanką nowoczesności i romantyzmu – Jeffrey Herf określił ją jako reakcyjny modernizm – i było romantyczne spojrzenie na przyrodę i holistyczne podejście do zdrowia. W sierpniu 1933 r. Hermann Göring ogłosił zakończenie nieznośnych tortur i cierpień w eksperymentach na zwierzętach i groził, że powierzy tym, którzy nadal uważają zwierzęta za nieożywione mienie obozom koncentracyjnym – gdzie, jak na ironię i tragicznie, ludzie wkrótce do wykorzystania w eksperymentach medycznych.
Oświecenie Hitlera (według dzisiejszych standardów) w odniesieniu do jego osobistych przyzwyczajeń, w przeciwieństwie do jego politycznych praktyk, może przypominać nam słowa Juliusza Cezara autorstwa Szekspira, dotyczące jednego z zabójców, którzy przyszli. tłuste; / Ludzie o eleganckich głowach i tacy jak sen o nocy: / Tu Cassius ma szczupłe i głodne spojrzenie, / Myśli za dużo: tacy mężczyźni są niebezpieczni. Hitler i Goebbels nie spali w nocy 21 czerwca -22, 1941. Podczas inauguracji operacji Barbarossa, inwazji Związku Radzieckiego, która w ciągu kilku tygodni zabiłaby ponad milion ludzi, mieli również czas na dokonanie przeglądu ostatnich osiągnięć Niemiec w badaniach nad rakiem.
Łatwo i łatwo zapomina się, że na początku narodowy socjalizm był postrzegany przez wielu w Niemczech i na całym świecie jako ruch postępowy. Postępowy postęp Niemiec w dziedzinie zdrowia publicznego w latach dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku został złagodzony przez związek między zdrowiem a produktywnością (i ostatecznie, w latach 40. XX wieku, zdolnością do walki wojenne). Już w latach siedemdziesiątych XIX wieku Otto von Bismarck wyraźnie powiązał istotne statystyki ( państwowe ) z krajową zdolnością do zrównoważonej produkcji przemysłowej i działań wojennych w walce o dominację wśród narodów europejskich. Niepokoi to naszą koncepcją narodowego socjalizmu w Niemczech, aby zdać sobie sprawę, że lekarze nazistowscy i działacze na rzecz zdrowia publicznego byli zaangażowani w działania, które wielu uważa dziś za postępowe i odpowiedzialne społecznie. W tym kontekście rozpoczęła się hitlerowska wojna z rakiem.
Pierwsze dwa rozdziały książki Proctora uwzględniają tło niemieckich kampanii przeciwko rakowi, powołując się na wielkie wysiłki podjęte przez cesarza Wilhelma i podczas Republiki Weimarskiej, kiedy to Niemcy przewodziły światu w medycynie i zdrowiu publicznym. Rozdziały 3 i 4 omawiają genetyczne i rasowe teorie nowotworów, prześladowania żydowskich badaczy raka i pionierskie działania mające na celu identyfikację czynników rakotwórczych w miejscu pracy
[hasła pokrewne: Corsodyl, sklerodermia, teosyal ]
[więcej w: mielopatia szyjna, mięsak kości, olx janów lubelski ]