Czarni psychiatrzy i amerykańska psychiatria

100-letni wysiłek czarnych psychiatrów, którzy stali się ważnymi współpracownikami amerykańskiej psychiatrii, rozpoczął się wraz z ukończeniem Solomon Carter Fuller z Boston University School of Medicine w 1897 roku. Historia tego wysiłku jest przedstawiona w tej pracy, wraz z raportami status czarnych psychiatrów pracujących w kryminalistyce, psychoanalizie, psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej, środowiskach akademickich i badaniach psychiatrycznych. Redaktor Jeanne Spurlock, profesor psychiatrii na Howard University College of Medicine i George Washington School of Medicine and Health Sciences, zaangażował imponującą liczbę autorów, których wkład odzwierciedla treść i ton zaciszny, zdecydowany wytrwałość tych wysiłków. Potężna wstępna wypowiedź uznanego profesora historii Uniwersytetu Duke a Johna Hope a Franklina opisuje historyczny kontekst w medycynie, a konkretnie psychiatrii:
Ironia obfituje. Biali psychiatrzy, z pewnością bardziej niż większość grup, powinni byli być w stanie docenić znaczenie zdrowego stanu psychicznego w dążeniu do wysoce wyspecjalizowanego i trudnego pola. Ale często byli nieustępliwi w swojej determinacji, by trzymać z pola czerń i kobiety. . . . Gdyby zrobili coś takiego swoim kolegom tylko dlatego, że byli innej rasy, zastanawiało się, czy ta nieczułość znalazła odzwierciedlenie w ich stosunkach z własnymi czarnymi amerykańskimi pacjentami.
Dr Fuller, pomimo swoich osiągnięć szkoleniowych i badawczych, musiał ćwiczyć przez kilka lat w Europie, ponieważ nie był w stanie zapewnić sobie pozycji w Stanach Zjednoczonych. Po powrocie stał się mentorem dla kilku czarnych absolwentów północnych szkół medycznych, którzy dołączyli do większej liczby absolwentów tradycyjnych czarnych szkół medycznych Howarda i Meharry ego, aby stworzyć wspierającą sieć psychiatrów, których główną bazą była Administracja Weteranów Tuskegee. Szpital. Ta niewielka grupa kolegów wzrosła do około 1600 dzisiaj, a jej znaczna ekspansja nastąpiła od lat sześćdziesiątych.
Czarni psychiatrzy zajmowali wiele ważnych stanowisk politycznych i zawodowych na szczeblu lokalnym, stanowym i krajowym, z których wiele jest omawianych w tej książce. Ponadto przytaczanych jest wiele prac naukowych i badań naukowych. Nacisk kładzie się na pozytywne osiągnięcia, ale podtekst większości rozdziałów to szczególne przeciwności związane z uporczywym rasizmem, który musiał zostać skonfrontowany i przezwyciężony.
Dwa rozdziały osobistych wspomnień Mildreda Mitchella-Batemana (komisarza ds. Zdrowia psychicznego w stanie Wirginia Zachodnia w latach 1962-1977) i Jamesa E. Bakera (administrator systemu zarządzania weteranami od wielu lat) stanowią szczególne świadectwo niezwykłego idealizmu , odwaga i zrozumienie polityczne zademonstrowane przez wielu czarnych psychiatrów.
Raporty o statusie czarnych w specjalnościach psychiatrycznych opierają się na badaniu, które miało dotrzeć do wszystkich znanych czarnych psychiatrów. Chociaż odpowiedzi na to badanie świadczą o istotnym wkładzie czarnych w każdą dziedzinę psychiatrii, dowody są jednoznaczne, że potrzeba więcej czarnych psychiatrów. Mitchell-Bateman i Baker, a także inni współpracownicy, tacy jak Lloyd C Elam, który omawia rozwój wydziału psychiatrii w Meharry Medical College, pisze szczerze o ciągłym rasizmie w procesie szkolenia, a także o oporności na psychiatrię w czarnych środowiskach medycznych i świeckich. Rozdział autorstwa Victora R. Adebimpe a dotyczy historycznych i aktualnych tematów dotyczących diagnozy psychiatrycznej i leczenia czarnych, w tym nad rozpoznania schizofrenii, niedostatecznej diagnozy depresji, kwestii rasy i inteligencji oraz kwestii rasy i przemocy. Problemy te utrzymują się pomimo znacznych badań w ciągu ostatnich 20 lat.
Jest to ważna praca i jest niezbędna dla wszystkich zainteresowanych edukacją psychiatryczną i medyczną. Narodowe zmiany demograficzne, jakich oczekuje się w ciągu kilku następnych dziesięcioleci, praktycznie wymagają, aby kompetencje kulturowe stały się głównym celem edukacji medycznej, zarówno dla klinicystów, jak i badaczy, i konieczne jest, aby mądrość i doświadczenie czarnych psychiatrów wzbogaciły ten rozwój. Black Psychiatrists and American Psychiatry zapewnia solidne uzasadnienie dla odnowienia inwestycji w różnorodność w psychiatrii.
Irving M. Allen, MD
Harvard University Health Service, Cambridge, MA 02138

[podobne: wdrożenia magento, bikalutamid, anakinra ]
[więcej w: mefedron cena, olx jastrzebie, mielopatia ]